Zkuste 8mm desku AQUAPANEL SKYLITE
 
Přesah valbové střechy je tradiční detail, který má za cíl při určité velikosti chránit omítku před nepřízní počasí, ale také patří mezi estetické prvky architektury domu. U některých extrémních velikostí dokonce poskytuje uživatelům přístřeší spojené třeba s terasou. Ať tak nebo tak, má-li dům přesah, je nutné realizovat jeho podbití. Ačkoliv mezi nejčastější materiály patří Cetris desky nebo dřevo, máme pro vás zajímavý tip na materiál, který se plně osvědčil v náročných klimatizačních podmínkách. Je jím cementová deska AQUAPANEL, tentokráte ovšem v provedení SKYLITE, tedy deska, která je 8 mm silná. 

A

Připomeňme, že standardní cementová deska AQUAPANEL OUTDOOR je dlouhodobě odolná proti vlhkosti, odstřikující vodě, proti plísni, nevadí ji slané podnebí a je stabilní i v případě vyšších teplot (do 70 °C). Zpracovatel ještě ocení její odolnost vůči mechanickému poškození, pevnost a dlouhou životnost. Každopádně je 12,5 mm silná. Velmi časté použití takové desky je například v konstrukcích provětrávaných fasád. Jenže podbití přesahu střechy plní v podstatě jen pohledovou roli. Takže deska AQUAPANEL SKYLITE, která je sice jen 8 mm silná, má ale stejné vlastnosti jako její silnější bratr, pro tyto účely bohatě stačí. Navíc je pochopitelně lehčí a cenově přijatelnější. 

B

Aby byl výsledek podbití přesahu střechy dokonalý, je zapotřebí po namontování desek AQUAPANEL SKYLITE provést jejich povrchovou úpravu. Nejprve se spáry mezi deskami tmelí materiálem AQUAPANEL Fugen- und Flächenspachtel s výztužnou páskou AQUAPANEL Fugenband. Potom se povrch opatří penetrací AQUAPANEL Grundierung, a následně se realizuje celoplošná stěrka AQUAPANEL Fugen- und Flächenspachtel s celoplošně vloženou výztužnou tkaninou AQUAPANEL Gewebe. Na úplný konec se takto připravený povrch opatří silikovým fasádním nátěrem. Tím je dosaženo perfektního vizuálního efektu, a na rozdíl třeba od dřevěného podbití je toto řešení naprosto bezúdržbové.