Drystar ve wellness

Představte si, že budujete wellness centrum, ve kterém bude sauna, vířivka, sprchové boxy, WC a převlékárna. Část prostoru bude vyzděná a místnost, kde se nacházejí sprchy, bude postavena ze sádrokartonu. Do prostoru vstupních sprch a WC můžete v klidu použít sádrokartonovou konstrukci sestavenou z impregnovaných desek Knauf GREEN. To bohatě postačí, protože vlhkost zde nepřesáhne v delším časovém horizontu 75 % (i tak je zde slušná rezerva). Berme v potaz, že ve sprše se lidé jen opláchnou a jdou dál do sauny nebo vířivky. Tam nechcete mít logicky vysoké stropy a tak potřebujete podhled. Jenže ten bude muset odolávat daleko vyššímu vlhkostnímu namáhání nemluvě o riziku odstřikující vody. Nyní vstupuje do hry speciální sádrokartonová deska Knauf DRYSTAR, ze které podhled postavíte a budete mít jistotu, že všem rizikům spolehlivě odolá.

 

Sádrokartonová deska Knauf DRYSTAR je kombinací high-tech skelné tkaniny a speciálního hydrofobizovaného sádrového jádra se sníženou absorpcí vody (nižší než 3 %). Díky tomuto složení se deska chová jako vodoodpudivá a navíc je její povrch vysoce odolný vůči vzniku plísní, což by v takové situaci zcela jistě hrozilo i přesto, že prostor bude v místě podhledu odvětráván. Ne však v každém koutu, a proto je sázka na vysokou bezpečnost namístě. Vždyť deska spolehlivě odolá i vlhkosti až 85 %. Absence jakýkoliv organických příměsi v konstrukci desky zajistí, že nezbobtná ani při častých teplotních změnách. Zvýšenou tvrdost povrchu v tomto případě asi nevyužijete, ale i tak j dobré vědět, že má z pohledu pevnosti navrch. A k tomu ještě přidejme snadné zpracování jako u standardní sádrokartonové desky. A to je odpověď na otázku, jaké vhodné a jednoduché řešení pro plánovaný wellness zvolit.

 

Od teorie k praxi však není daleko, neboť stejný projekt wellness centra můžete vidět v novém apartmánovém domě SKI & MT. Bike Apartments Vrchlabí. Je dobré připomenout, že deska DRYSTAR je součástí systémového řešení Knauf, které zahrnuje i další originální příslušenství. Pro tmelení spár je určen výplňový a stěrkový tmel Knauf Drystar-Filler, který je samozřejmě voděodolný. Originální i řezná hrana se tmelí s pomocí vložené papírové pásky Knauf Kurt. Knauf Drystar-Filler je vhodný pouze do tloušťky tmelení 3 mm a počítejte s tím, že vysychá déle, než ostatní tmely a před další aplikací musí být 100% suchý. Pokud ještě k tomu zatoužíte po designovém vzhledu podhledu, je možné povrch tímto tmelem celoplošně vystěrkovat a docílit kvality povrchu od Q1 až po Q4. No a úplnou jistotu bezpečné konstrukce dodají Knauf profily s antikorozní povrchovou úpravou.