Protipožární tyčinka Knauf je klasifikovaná jako požární ucpávka, kterou můžete velmi jednoduše protipožárně utěsnit instalačních průchody, a to v těch situacích, je-li mezera mezi jednotlivými sítěmi velmi malá nebo žádná (konkrétně od 0 až 10 mm). Kouzlo protipožární tyčinky je založeno na faktu, že se jedná o netvrdnoucí tmel, trvale elastický, který snadno zpracujete, respektive vytvarujete rukou, podobně jako školní plastelínu. A protože je to tmel netvrdnoucí, můžete jej dokonce opakovaně používat. Tímto červeným tmelem zakryjete mezery kolem kovových potrubí a elektrokabelů, aniž byste museli zaplňovat mezeru do hloubky. Tyčinka ale není vhodná pro plastové potrubí a nepoužívá se ani u tvorů bez instalace. Při řešení protipožární odolnosti instalačních průchodů je třeba dodržet minimální vzdálenost mezi otvory 30 mm. Tyčinky jsou absolutně rezistentní vůči vlhkosti, samolepicí, trvale plastické a až v případě požáru ztvrdnou.

1 2 3

Malinko odlišnou formou, založenou na stejném základu, je protipožární tmelová podložka. Vyrábí se ze stejného materiálu (tmelu) a můžete ji použít všude tam, kde jsou v sádrokartonové příčce instalovány elektrické zásuvky nebo vypínače. Tím, že je zásuvkou narušena protipožární celistvost, je nutné protipožární odolnost dodatečně zajistit. Podložku si jednoduše vytvarujete dle potřeby, prostrčíte kabely vedoucí k zásuvce a zadní část touto protipožární podložkou přikryjete. Protipožární podložka obnoví ohnivzdornost původní příčky na dobu až dvou hodin. Současně zabrání průchodu plamenů a kouře a také omezí průnik zvuku. Je tedy rovněž akustická.

4 7 8

Sortiment protipožárních ucpávek Knauf je mnohem širší a najdete jej přímo na stránkách protipožární pasivní ochrany Knauf FIREWIN.
 

Ucpavky Ucpavky tabulka