O tom, že sádrokarton je skutečně materiál s velkým potenciálem, vypovídá rozhovor s Ing. Miroslavem Nyčem, vedoucím produktmanagemetu, který se uskutečnil v rámci studia Můj dům.
 

Miroslav Nyč populární formou odhaluje tajemství úspěchu suché výstavby a jejího neocenitelného stavebního spojence – sádrokartonu! V rozhovoru se postupně odhalují rozdíly mezi nejdůležitějšími typy sádrokartonových desek a způsoby jejich použití tak, aby bylo dosaženo požadovaných vlastností konstrukce. Nechybí důležité argumenty a hlavní benefity těchto konstrukcí, které si bez problémů poradí s výzvami jako jsou například vlhkostně namáhané místnosti. 

NYČ

Prostor samozřejmě dostalo velké téma – stavební akustika a její vliv na vzduchovou neprůzvučnost konstrukcí. V rozhovoru je vysvětleno, jak jednotlivé desky ovlivňují tyto parametry a jakou roli hraje tloušťka stěny (příčky) v souvislosti s typem sádrokartonové konstrukce. Diskuze přináší rovněž konkrétní příklady z praxe, které pomohou lépe pochopit, proč je sádrokarton skvělým stavebním materiálem. Připojte se a objevte nové možnosti, které tento materiál nabízí!
 
Poslouchejte na:
Podcasty.cz
Spotyfi.com
 
Podívejte se na:
YouTube Knauf
Můj dům krok za krokem