Říká se, že kdo si počká, ten se dočká. V případě vývoje prémiové finální a široce použitelné stěrky Knauf ROLL & SPRAY MAX to platí bez výjimky. Než stěrka vznikla, trvalo to přesně pět let. Ale, a to je důležité, stálo to za to. Kromě toho, že je to materiál s téměř neomezeným potenciálem použití, nabízí snadné a zrychlené zpracování. Je možné ji aplikovat vysokotlakým stříkáním s pomocí strojní techniky GRACO, dále s pomocí výkonného čerpadla PFT SWING airless, nebo také válečkem či natahovat hladítkem. Je jasné, že předpokladem tak široké univerzálnosti ve zpracování je odpovídající jemná konzistence, která po nanesení nepraská a hlavně nevytváří bublinky ani hrudky. Výsledkem je tvrdý a pevný povrch, který se může i brousit, což záleží na konkrétní situaci. 

IMG_1299[1]

ROLL & SPRAY MAX je určen pro finální stěrkování stěn a stropů. Je použitelný pro širokou škálu podkladních materiálů. Tedy především pro stěrkování sádrokartonu, sádrových omítek, klasických vápenocementových omítek apod. Je ideální pro aplikace na beton nebo dokonce s vyztužením pomocí sklolaminátové tapety na pórobeton. Jednoduše univerzální stěrka. ROLL & SPRAY je vyráběn na bázi různých frakcí minerálních plniv a množství chemických přísad a plnidel, které stěrce propůjčují již zmíněné unikátní vlastnosti. Patří k nim ještě jedna výjimečná vlastnost. Stěrku je možné nanášet do tloušťky 5 mm v jedné vrstvě! To už není skoro ani stěrka, ale speciální tenkovrstvá omítka, tím se většina výrobků prostě pochlubit nemůže.

Když je potřeba, stěrku lze aplikovat ve dvou či více vrstvách, ovšem s jednou podmínkou. Je-li povrch jakéhokoliv podkladu broušený, musí se před aplikací stěrky vždy penetrovat. A to i v případě, že brousíme první vrstvu stěrky. Naopak nebroušené povrchy se penetrovat nemusí. Důvodem je jemný prach, který při broušení vzniká. Mohl by se nabaloval na stěrku a být tak zdrojem nežádoucích bublin nebo snížené přídržnosti. Stěrka vysychá rychlostí zhruba 1 mm za dvě a půl hodiny, nicméně vždy je vhodné ponechat rozdílně aplikované tloušťky důkladně proschnout a následné vrstvy provádět nejlépe až druhý den. Při aplikaci na sádrokartonové konstrukce je zapotřebí, aby byly spoje vytmelené a bandážované. Na druhou stranu je možné stěrku použít na pórobetonovou stěnu nebo špatně provedený sádrokarton. V tom případě se nejprve podklad opatří 2mm nástřikem vrstvy ROLL & SPRAY MAX, následně se do takto připraveného povrchu vloží skelná netkaná textilie, která se samozřejmě nejdřív srovná a pak se ihned přestříká (nanáší) druhou vrstvou. Tím je zabezpečeno, že stěrka nebude nikde praskat a bude perfektně soudržná a pevná. Technicky vzato může tato stěrka nahradit i omítku, tedy v případě, že se použije již zmíněná bandážová tkanina. 

graco aplikátor

Stěrka ROLL & SPRAY MAX je na českém trhu nabízena v 25kg kbelíku, přičemž jeho rozměr umožňuje pohodlné nasazení stříkací techniky GRACO. Stěrka je připravena k okamžitému použití a nemusí se tedy ředit. Pokud se někdo přesto rozhodne opačně, stačí lehce naředit vodou (maximálně 250 ml). Řidší konzistence má význam při nanášení válečkem.

Prémiová stěrka ROLL & SPRAY MAX získala prestižní mezinárodní certifikát EMICODE® v nejvyšší třídě EC1 PLUS, což znamená, že splňuje nejpřísnější normy pro nízkoemisní produkty a neobsahuje karcinogenní, mutagenní ani reprodukční toxické látky. Knauf ROLL & SPRAY MAX stěrka tak obohacuje řadu tmelů a stěrek Goldband Finish, Super Finish, Fill & Finish Light a Uniflott Finish.    

Knauf_RollSprayMax_podpisovy_banner Knauf_ROLLSPRAY_MAX_letA4_press