Trh se v průběhu času vyvíjí, a co bylo módní před pěti lety, už dnes neplatí. Výrobci proto upravují sortiment v souladu se směrem, jakým se poptávka ubírá. Spárovací hmoty jsou přímým účastníkem tohoto procesu. Je třeba říci, že v kurzu jsou již nějakou dobu velkoformátové obklady i dlažba, která si žádá používat menší spáry. A stejně se mění i požadavky na barvy spárovacích hmot. Pestrobarevná škála barev se stala minulostí, a tak se dnes upřednostňují umírněné odstíny. Důvody jsou prozaické a souvisí s udržitelností barevného odstínu při provozu. Udržovat spáru v perfektní čistotě a dbát na to, aby byl zvolený odstín stále jako nový, to je v praxi vskutku sisyfovská práce. Ale u zemitých barev určitých odstínů to vlastně nevadí, protože šedý odstín zůstane šedým i po několika letech.

Barvy sparovacky 2

Zemité odstíny spárovaček
Firma Knauf zásadním způsobem upravila barevnou škálu svých spárovacích hmot. Vychází z trendy zemitých odstínů, které jsou elegantní, nadčasové a uklidňující zároveň. Citlivě vybraná škála barev spárovacích hmot Fugenbunt tak pokrývá naprostou většinu situací. Přitom si zachovává své standardní vlastnosti, jak tomu bylo dříve. Připomeňme hlavní benefity spárovacích hmot: elasticita, stálobarevnost, odolnost vůči plísním, otěruvzdornost a přizpůsobivost k materiálu obkladu. 
 
Ti, kteří nedají dopustit na menší formáty, třeba proto, že při rekonstrukci chalupy nebo historického objektu to prostě jinak nejde, nebo se to nehodí, nemusí zoufat. Pro vytvoření pohledově širší a efektnější spáry je tu nabídka spárovacích hmot Fugenbreit. Ty jsou hrubší, s přísadou křemičitého písku a je s nimi možné realizovat spáry až do šířky 12 mm. 
 
Pro velkoformát, slinutou dlažbu a pro použití v podmínkách vysokého vlhkostního nebo tepelného zatížení (sprchové kouty nebo terasy) se používá speciální spárovací hmota Flexfuge Universal, která je v nabídce ve čtyřech nejžádanějších odstínech. Umožňuje vytvořit spolehlivou a funkční spáru v šířce 2 – 15 mm.

Barvy sparovacky 3

Silikony a jejich barvy
Společně s novými barvami spárovacích hmot byla sjednocena i barevná nabídka silikonových tmelů. Objem tmelu v tubě 310 ml byl zachován. Nový design balení přispívá ke snadné identifikaci barvy tmelu a tím usnadňuje i orientaci řemeslníka při nákupu materiálu.  

Barv silikony

NÁŠ TIP!
Kolik pytlů spárovačky a lepidel budete potřebovat pro Váš projekt?
Mrkněte na naše stránky sparuj.cz, na kterých rychle a snadno spotřebu materiálu spočítáte. 
 

Barvy sparovacky 4