Rohy 1

Na detailech záleží, to je známý fakt. Některé je ale velmi obtížné realizovat, což je rovněž pravda. Především ve stavebnictví. Takovým detailem je například roh stěny či sádrokartonové příčky. Umí pěkně potrápit a vypadá nepěkně, když není perfektně rovný nebo je dokonce otlučený. Ještě ke všemu má tendenci v nejnevhodnějším místě praskat. Situaci však umí spolehlivě vyřešit produkt firmy Knauf. Jednoduchý a přitom naprosto geniální. Podívejme se na realizaci, kterou prováděla firma Techinterier - Rekonstrukce Praha.

Rohy 2

Princip perfektně provedeného a pevného rohu spočívá v použití ochranného profilu, který je vyrobený z tenkého pozinkovaného plechu, a který se vloží do vnějšího nebo vnitřního rohu příčky dle aktuální potřeby. V čem je tak jedinečný, vždyť ochranné profily nejsou přece žádnou novinkou. Je to v materiálu! 

Rohy 3

Pozinkovaný plech, na rozdíl od často používaného hliníkového, nebo dokonce snad plastového, je totiž velmi pevný a tuhý. Profil je také opatřen z vnější strany papírovou páskou s jemnou perforací, jejímž účelem je zlepšit přilnavost, která je skutečně vynikající. Ochranný profil se lepí speciálním tmelem Knauf Fill & Finish Light nebo tmelem Knauf Super Finish, jak můžete vidět na obrázku. 

Rohy 4

Jakmile se profil přilepí, z vnější nebo vnitřní strany se stejným tmelem přetmelí. Další zpracování, to znamená broušení po zaschnutí a úplné vytvrdnutí, může být naplánováno až na druhý den. 

Rohy 5

Pro urychlení práce nabízí Knauf ještě praktický váleček, s jehož pomocí profil dokonale usadíte do vnitřního nebo vnějšího rohu. Je pochopitelně určen pro profesionály, protože něco stojí. Ale práce jde tak rychle od ruky, že se zpracovatel ani investor nestačí divit. Ale hlavní je, že výsledkem je perfektně rovný a odolný roh. 

Rohy 6

Pozinkované rohové profily Knauf s papírovou páskou je možné použít také při renovaci starých omítek. Výsledek je stejný. Platí jediné omezení: nepoužívat profil pro napojení podhledu na stěnu. V tomto místě musí být přiznána dilatační spára, pro niž lze aplikovat separační pásku. Kromě pravoúhlých rohových profilů dodává Knauf také tzv. „flexibilní profil“, pod názvem Flexible Metal Tape. Profil má podélnou středovou perforaci, podle níž jej lze vytvarovat do libovolného úhlu. Využití najde například při napojování šikmin podkroví. 
 

Rohy7