Knauf_30 let na trhu_Pyramida

Máme zde další významný mezník. Tentokráte je to kulatých 30 let od začátku působení firmy Knauf na českém trhu. Vzpomeňte, co se za dobu od posledního historického ohlédnutí na Žofíně u nás i ve světě událo. To opravdu dlouho nepamatujeme. Ale i stavebnictví, které nás logicky zajímá nejvíc, prochází překotným vývojem. Souběžně se stavebním boomem posledních let všechno spěje k čím dál větší systémovosti, která stavbu urychluje a zlevňuje. A buďme upřímní, to je voda na mlýn suché výstavbě. Najít materiál, který by uměl být tak variabilní a tak přizpůsobivý podmínkám, by bylo velmi obtížné. Ať se to někomu líbí nebo ne. Příkladů by bylo mnoho, ovšem dvě témata stojí za zvláštní pozornost: požární odolnost a akustika. Přitom nejde jen o vlastní materiály, ale vše ostatní okolo, počínaje příslušenstvím a konče technickým poradenstvím. Připomeňme v této souvislosti například unikátní Akustický katalog KNAUF vydaný v roce 2019 společně s on-line aplikací Kalkulátor prostorové akustiky. Nebo nepřekonatelný Požární katalog KNAUF, jehož doplnění a rozšiřování nás provází téměř každý rok, anebo také ucelené téma perfektních povrchů: Perfect Surfaces. To vše je pro firmu Knauf typické. Nespoléhat se na dílčí úspěchy nebo jednostranná řešení, ale nabízet komplexnost.
 
Ačkoliv mluvíme o komplexnosti a systému, zkusme zapátrat v paměti a vyzdvihnout některé stěžejní okamžiky v českém podání. Tak například v roce 2016 Knauf etabloval na trhu novou značku požární ochrany – FIREWIN. V témže roce představil novou desku do vlhka Drystar. V roce 2018 se Knauf zaměřil hlavně na akustiku a tak vznikl program „Zesilte ticho!“, rok na to Akustický katalog. Špičková deska DIAMANT X získala ETA (Evropskou certifikaci) pro rámovou tuhost. V roce 2020 bylo představeno designové řešení děrovaných podhledů Cleaneo Linear a portfolio produktů pro požární ochranu se rozšířilo o nabídku Požárních ucpávek.
 
Firma KNAUF si prošla od posledního výročí řadou progresivních změn s jediným cílem. Zůstat lídrem na trhu v oblasti bezpečných, zdravých a k životnímu prostředí šetrných produktů a konstrukcí.
 
I přesto, že celý svět nyní prochází pravděpodobně nejtěžší zkouškou od konce Druhé světové války, zůstává Knauf nadále silným a spolehlivým partnerem, který se může opřít o zázemí více než 250 výrobních poboček po celém světě, dalších 80 závodů na zpracování surovin, přes 35 tisíc zaměstnanců produkujících ročně více než 10 miliard EUR. Ve více než 90 zemích na všech kontinentech. Takový je současný svět Knauf. A přitom stále zůstává rodinnou firmou.