S novým nástrojem Knauf Planner Suite mohou nyní architekti, projektanti, ale i přípraváři, rozpočtáři a dokonce i koncoví uživatelé, rychle a snadno najít správná řešení pro suchou výstavbu. A to nejen pro realizace v ČR, ale prakticky v celém světě. 
Nástroj Knauf Planner Suite je složen ze dvou základních aplikací. Planner Suite Web a BIM Plug-in.

Knauf_Planner_podpisovy ́_banner_1200x375px

“Planner Suite Web umožňuje každému s přístupem na internet velmi rychlé vyhledání vhodné konstrukce podle zadaných parametrů,” vysvětluje Aleš Novák, produktový manažer společnosti KNAUF. “Planner Suite Plug-in je určen pro uživatele BIM programů REVIT a ARCHICAD a kromě již zmíněného vyhledávání umožňuje import vybrané skladby přímo do výkresu.” 

Výběr produktů podle požadavků a dostupnosti
Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf schválených a používaných v konkrétně zvolené zemi. Specifikace obsahují údaje o aktuálních hodnotách požární odolnosti, zvukové izolace, vzdálenostech závěsných prvků či maximálních výšek. Uživatel po vstupu do nástroje Planer Suite zvolí zemi, kde se bude projekt realizovat a v rámci ní pak probíhá výběr. Projektant tedy může projektovat v ČR a připravovat projekt v datech např. Knauf Belgie a naopak.  

Všechna data jsou vždy aktuální
Všechny BIM objekty v nástroji Knauf Planner Suite jsou založeny na nejnovějších datech. Aby to platilo i pro produkty, které již byly přijaty v Revitu nebo ArchiCADu a mezitím byly aktualizovány, má Planer Suite Plug-in funkci validace dat. Tím se zkontroluje správnost dat všech systémů Knauf a jediným kliknutím se aktualizují na nejnovější verzi. Plug-in Planer Suite označí produkty, které již nemusí být k dispozici, a doporučí možné alternativy.

Specifikace stiskem tlačítka
Webová aplikace Planner Suite poskytuje technické informace a podklady ke stažení ve formátu PDF. Dále uživatel získá technický popis zvolených konstrukcí a základní schemata. 

BIM Plug-in Planer Suite nabízí navíc vestavěnou funkci výběrového řízení, která usnadňuje vytváření nabídek a poptávek bez nutnosti provádět výpočty množství v Revitu nebo ArchiCADu. Stisknutím tlačítka se vytvoří výkaz výměr. Knauf Planner Suite exportuje data v různých formátech, jako je GAEB, Word nebo PDF, a nabízí tak maximální možnou flexibilitu.

Nástroj Knauf Planner Suite je k dispozici ke stažení zdarma na našich webových stránkách ZDE.