Flexkleber Schnell_rychle pochozí_image

Pokrok nezastavíš. Stejně jako v jiných oborech to platí i ve stavebnictví. Materiály se vyvíjejí a to, co bylo dobré ještě pře rokem nebo dvěma, dnes bohužel nestačí. Tak aby nám lidově řečeno „neujel vlak“, přikročili jsme k vylepšení receptury lepidla na obklady a dlažby Flexkleber Schnell.
Základní vlastnosti se nemění. Je tedy cementové, deformovatelné, mrazuvzdorné a rychletuhnoucí se sníženým skluzem (třída C2 FT S1). Nalepíme s ním všechny typy obkladů a dlažeb z hlediska nasákavosti, přírodní i umělý kámen, mramor, slinuté obklady a dlažby. A je jedno jestli lepíme venku nebo uvnitř.
Jak ale z německého názvu lepidla vyplývá, je jeho hlavní vlastností rychlost – rychlost tuhnutí. Proto ho použijeme tam, kde je zapotřebí, aby byla plocha co nejdříve pochozí. Takže „lehkou nohou“ můžeme na lepenou dlažbu vstoupit už po hodině a půl, zatížit ji lze už po třech hodinách. Tedy ideální pro schody, chodby, vstupy do bytových domů, podlahy v administrativních nebo obchodních centrech…atd.
A pokud se nám z nějakého důvodu nechce, nebo nelze, starou dlažbu odstranit, lepidlem Flexkleber Schnell přilepíme novou přímo na starou. A dokonce v mnoha případech ani nemusíme použít penetraci (takže ušetříme :-)), protože kontaktní můstek mezi starým podkladem a novým lepidlem vytvoříte velmi tenkou vrstvou samotného lepidla Flexkleber Schnell.
Nová receptura udělala z Flexkleber Schnell ideál pro velkoformátové dlažby a obklady, konkrétně pro prvky s délkou hrany nad 60 cm. Proč? Protože lepidlo má rychlý náběh pevnosti a současně dochází v celé lepené ploše k rovnoměrnému a rychlému vyschnutí díky rychlé ztrátě vody z lepidla. Proto zůstanou všechny obkladačky na svém místě po dlouhou dobu, ne-li navždy.
A teď ještě jedna lahůdka – urychlení pokládky venkovní terasy. Tady na to půjdeme chytře a kromě Flexkleber Schnell použijeme i hydroizolační geotextilii Knauf Hydroflex. Fígl je v tom, že při obkládání vlhkem namáhaného prostoru (koupelna, terasa) provedete v jednom pracovním kroku hydroizolaci a nalepení obkladu/dlažby.
To je při standardním postupu nemožné, protože musíte nejprve nanést hydroizolační nátěr, který musí vyschnout. Při použití tkaniny Knauf Hydroflex zabijete dvě mouchy jednou ranou – slouží jako hydroizolace a zároveň jako dilatační roznášecí vrstva, která zabezpečuje lepší překlenutí teplotních výkyvů a s tím souvisejícího namáhání dlažby ve spojení s podkladem, což bývá nejslabší článek. Aplikace lepidla je obdobná jako v interiéru, jen doporučujeme lepidlo nanášet oboustranně, tedy na geotextilii i dlažbu.
Spojením lepidla Flexkleber Schell a Knauf Hydroflex urychlí práci a získáme větší pocit jistoty v kvalitě pokládky, která je ve vlhkostně namáhaném prostředí velmi důležitá.
A ještě jeden bonus na závěr – lepidlo Knauf Flexkleber Schnell je k dostání v plastovém obalu o hmotnosti 20 kg, což výrazně usnadňuje manipulaci a navíc je perfektně chráněno proti vlhkosti.